Maijs 26

Vides fakti 2012-05-26

Ērgļu ligzda
(Aiga Skrīvere, Oto Ailts)


Jau otro gadu, Madonas novada Metrienā tiek novērota Mazo ērgļu pāra - Metras un Maco ligzda. Novērojumi palīdz pētniekiem uzzināt daudz jauna par šo sugu, kas nu jau ir aizsargājamo sugu sarakstā. Metras un Mačo ikdienai interneta tiešraidē seko līdzi ne tikai Latvijā, bet visa pasaulē.

Tava ideja zaļai rītdienai

(Aiga Skrīvere, Oto Ailts)

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā rīko konkursu vidusskolu jauniešiem “Tava ideja zaļai rītdienai!” 9 jaunieši no Latvijas novadiem prezentē savu "zaļo" ideju, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un domātu par apkārtējo vidi. Jaunieši projekta ietvaros veica daudz un dažādus eksperimentus, kāds jau savu projektu bija daļēji realizējis.

Meža fakts

(Māris Maskalāns)

Eirāzijas bebrs

Maģistrālo naftas vadu drošība un tīrība


(Dīvs Reiznieks, Oto Ailts)

Ilūkstē – maģistrālā naftas cauruļvada Polocka-Ventspils starpposmā. No Krievijas atvesta īpaša ierīce ar kuru noskaidros – kāds ir maģistrāles stāvoklis, ko ar vienkāršām metodēm nav iespējams uzzināt. Tā tiek atklātas plaisas, korozijas un nelegālie pieslēgumi, tā izvairoties no iespējamiem vides piesārņojumiem. Kā sargā un tīra dīzeļdegvielas maģistrālo cauruļvadu. Kādas unikālas ierīces tiek izmantotas, lai pārbaudītu, kāds tehniskais stāvoklis ir pazemē esošajam maģistrālajam vadam. “Vides Fakti” tiekas ar detektīvu, kura uzdevums ir tvarstīt nelegālo pieslēgumu veicējus. Degvielas zagļi ir lielākais vides piesārņojuma iemesls.

Autorizējies ar:
Nosūtīt

Komentāri:

2011 © Vides fakti