Vides Fakti 2017 08 26

Vides fakti 2017-08-26

   Pirmais jaunās sezonas raidījums ir īpašs ar to, ka skatītājiem tiek piedāvāts sava veida ceļojums pa Baltijas jūru, kurā uzzināsim, kā kuģošana un mūsu saimnieciskā darbība krastā ietekmē zemūdens pasauli. Šovasar Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātnieki kopā ar kolēģiem no Lietuvas un Taivānas pētīja to, kādas svešzemju sugas pēdējā laikā ir ienākušas Baltijas jūrā.
   «Pirms došanās ekspedīcijā zinātnieki man piedāvāja viņiem pievienoties - tā kopā ar operatoru Māri Maskalānu vairākas dienas pavadījām uz pētnieciskā kuģa, lai parādītu skatītājiem, kā zinātnieki strādā ārpus savām laboratorijām un kāda tad izskatās Baltijas jūra, ja uz to lūkojas nevis no krasta, bet gan zem ūdens. Kopā ar pētniekiem nirām netālu no Dānijai piederošām salām,» atklāj sižeta autore Sandra Kropa.
   Tā kā zinātnieki aktīvi ievāca paraugus arī vairākās ostās un piestāja Baltijas jūras salās, raidījumā būsiespēja iepazīt kādu no mazapdzīvotām un pavisam noteikti eksotiskām Baltijas jūras vietām,
kur ikdienu vairāk nu jau diktē roņi, nevis zvejnieki. Bet ne mazāk aizraujoša ir zinātnieku dzīve uz kuģa, kas atklāsies ne tikai meklējot aļģes, skaitot zivis vai mērot garneles.

Autorizējies ar:
Nosūtīt

Komentāri:

2011 © Vides fakti