Vides Fakti 2018 03 17

Vides fakti 2018-03-17

Putnu pētnieks Uģis Bergmanis ceļ trauksmi – Jūras ērgļu populācija apdraudēta, to asinīs konstatēts paaugstināts svina saturs. Pie tā vainojami neapzinīgi mednieki, kas pamet savus medījumus un to atliekas. Jūras ērgļiem un citiem putniem tā ir viegla, taču bīstama iztika. Uģa Bergmaņa putnu rehabilitācijas centrā nonākuši jau trīs Jūras ērgļi. Sižeta autore Aiga Skrīvere. Intervijas – Uģis Bergmanis, putnu rehabilitācijas centra izveidotājs un vadītājs.

Rīgas Zooloģiskā dārza Tropu mājas unikālie iemītnieki. Sižeta autors Kristaps Puriņš. Intervija – Māris Lielkalns, Rīgas Zooloģiskā dārza speciālists.

Ogres iedzīvotāji ceļ trauksmi par automazgātuves “Puto.lv” būvniecību. Viena pēc otras visdažādākās automazgātuves uzrodas malu malās un iedzīvotāji jautā – vai tās nerada apdraudējumu veselībai un apkārtējai videi. Sižeta autore Ramona Salmiņa. Intervijas – Inga, dzīvo blakus paredzētajai automazgātuvei; Toms, dzīvo blakus paredzētajai automazgātuvei; Solvita Muceniece, Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļas vadītāja; Madars, “Puto.lv” pārstāvis, (telefonintervija); Agnese Pivore – Bokota, Ogres novada būvvaldes vadītājas vietniece, arhitekte; Artūrs Mucenieks, “Rīgas Ūdens” pārstāvis, Edgars Butāns, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis.

Autorizējies ar:
Nosūtīt

Komentāri:

2011 © Vides fakti